Złota Nutka - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 40 w Lublinie

Tag img 24.03.2024, 21:02

Złota Nutka

W ramach Szkolnego Dnia Talentów 22 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki ZŁOTA NUTKA dla uczniów klas I – III. Konkurs ten zadebiutował na ,,deskach’’ naszej szkoły 11 lat temu, zatem dzisiaj to już XI edycja. Celem konkursu jest promowanie talentów artystycznych i wokalnych uczniów czterdziestki, jakich w naszej szkole nie brakuje. W konkursie wzięło udział 11 wokalistów z klas młodszych, wytypowanych przez wychowawców. Reprezentanci klas zaśpiewali wybrane przez siebie piosenki w języku polskim. Jury w składzie: Pani Karolina Sech, Pani Agnieszka Cisek i Pan Mariusz Wąsik dokonało oceny uczestników przyznając punkty w skali od 1 do 6, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

1. Znajomość tekstu piosenki.
2. Dykcja.
2. Muzyczną interpretację.
3. Oryginalność.
4. Aranżację.
5. Prezentację na scenie.

Jury miało trudny ,,orzech do zgryzienia’’, ponieważ poziom konkursu był bardzo wysoki. Jednak udało się wyłonić zwycięzców.

I miejsce i statuetkę Złotej Nutki zdobyła Lila Zaborek z klasy 3d
II miejsce – Julia Bronisz z klasy 2 d
III miejsce – Cezary Sawicki z klasy 2 b
Wyróżnienie – Hanna Staszek z klasy 1c
Wyróżnienie – Lena Stępień z klasy 3c

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom serdecznie gratulujemy ;)
Organizatorzy: Joanna Adamiec i Barbara Adolińska