Światowy Dzień Pszczół - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 40 w Lublinie

Tag img 20.05.2024, 23:19

Światowy Dzień Pszczół

20 maja w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół 🐝

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem z zamiłowania, nauczycielem wychowania fizycznego - Panem Piotrem Kaweckim. Pan Piotr w ciekawy sposób opowiadał o swojej pasji i miłości do tych bardzo pożytecznych owadów. Wprowadził uczniów w tajniki hodowli pszczół i przedstawił ich ogromną rolę w środowisku naturalnym.

Wyjaśnił również role pełniące przez poszczególne pszczoły w ulu. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się ile razy pszczoły muszą wylecieć z ula, aby zebrać łyżeczkę miodu, czym się żywią i jak spędzają zimę oraz najważniejsze jak powstaje miód 🍯.

W czasie spotkania został zaprezentowany strój i sprzęt pszczelarski, m.in. podkurzacz, dłuto pszczelarskie, szczotka pasieczna, ramki oraz ul. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które pszczelarz chętnie odpowiadał. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodu zebranego z własnej pasieki.

Były to niezwykle interesujące zajęcia, pozwalające poznać życie pszczół, ich rolę w przyrodzie i potrzebę ochrony ze strony człowieka.