Pierwsze warsztaty w ramach projektu "Przedsiębiorcze dzieciaki" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 40 w Lublinie

Tag img 08.03.2024, 17:38

Pierwsze warsztaty w ramach projektu "Przedsiębiorcze dzieciaki"

Logo przedsiębiorczych dzieciaków

„Przedsiębiorcze dzieciaki” to cykl warsztatów, spotkań i innych działań, których Dzieci będą doskonalić umiejętności pracy w grupie, uczyć się radzić sobie ze stresem i uwierzyć we własne możliwości. Zajęcia mają też pobudzać kreatywność, zdolność do planowania i konsekwentnej realizacji przedsięwzięć.

Warsztaty nr 1 „Poznajmy się”

Warsztaty poprowadziły studentki UMCS. Uczniowie podawali skojarzenia do wyrazu przedsiębiorczość, a następnie spisali zasady podczas wykonywania zadań i podpisali kontrakt. Przygotowali kącik dla koziołka oraz dowiedzieli się, dlaczego to właśnie koziołek jest symbolem projektu.Opowiadali również o tym, kim chcieliby zostać w przyszłości i co najbardziej lubią robić. Wśród planowanych zawodów znaleźli się m.in. weterynarze, sportowcy, żołnierze, artyści- piosenkarki, tancerki, malarki i oczywiście bussinesmani. Jeden z uczniów planuje zostać pisarzem. Wszyscy bardzo chętnie wypowiadali się na temat swoich planów na przyszłość.