Obchody 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 40 w Lublinie

Tag img 18.05.2024, 20:09

Obchody 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej

W związku z obchodami 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz urodzinami Unii

Europejskiej w naszej szkole odbyło się szereg działań związanych z tymi ważnymi wydarzeniami .

Wszyscy uczniowie mogli wykazać się inwencją twórcza przebierając się za znanych Europejczyków .

Uczniowie klas I-VIII dyskutowali na gddw na temat plusów i minusów wstąpienia Polski do UE 1 maju 2004 roku . Młodsi uczniowie przygotowali prace plastyczne pt.,, Europa w oczach dziecka ‘’.

Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie ,,Wiem wszystko o UE ‘’. Przedstawiciele klas rywalizowali ze sobą w pięciu kategoriach : wiedza ogólna , wiedza o poszczególnych krajach , znani Europejczycy , flagi oraz położenie na mapie państw stowarzyszonych w UE.

Konkurs został rozstrzygnięty a uczniowie klas zajęli następujące miejsca :

Poziom klas IV-V

I miejsce IVb