7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 40 w Lublinie

Tag img 05.04.2024, 10:35

7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia

światowy dzień zdrowia, serce, ludzie, stetoskop

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W 2024 roku jego hasłem przewodnim jest slogan "Moje zdrowie, moje prawo”. Tegoroczny temat przewodni został wybrany, aby bronić prawa dostępu każdego człowieka do usług zdrowotnych, edukacji w zakresie zdrowia, a także dostępu do wody pitnej, czystego powietrza, czy jakościowej żywności.
Zdrowie to nie tylko stan braku choroby, to także harmonijne i zbalansowane funkcjonowanie w każdej sferze życia. Cytując słowa przypisywane Platonowi: „Żadna część nie będzie zdrowa, dopóki całość nie będzie zdrowa”. To prawda, że nasze ciało, umysł i emocje są ze sobą połączone. Odpowiednie odżywianie, dobry sen, relacje międzyludzkie i zdrowie psychiczne to tylko niektóre z aspektów, które wpływają na nasze ogólne zdrowie.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez panią Małgorzatę Kalisz. W załączonym dokumencie znajdziecie kilka rad i wskazówek, jak zacząć odżywiać się zdrowo.

Pamiętajcie! Zdrowe odżywianie wcale nie musi być uciążliwe i nudne :) Wręcz przeciwnie - zdrowy styl życia może być smaczny, przyjemny i satysfakcjonujący dla naszych zmysłów.