Konkurs FIRST® LEGO® League

Dnia 14.12.2019 odbyła się trzecia edycja turnieju robotyki First Lego League organizowanego w Karczmiska.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 40 im. Lubelskiego Lipca 1980 w Lublinie ponownie stanęli do walki pod nazwą On-linersi. Tak jak w poprzednim roku, drużyna musiała stworzyć robota, który miał określone zadania do wykonania. Należało również wykazać się kreatywnością przy tworzeniu własnego projektu badawczego(zajęliśmy 3 miejsce w tej kategorii), który był oceniany przez sędziów. Podczas pracy zespołowej sędziowie zwracali uwagę na sposób komunikacji, radzenia sobie z problemami przy ograniczonym czasie(3 miejsce w kategorii). Z konkursu wracamy z dawką cennego doświadczenia i umiejętności, która zaowocuje większymi sukcesami naszych uczniów! Wielkie brawa dla Was!

Pragniemy serdecznie podziękować firmie Symbit i Radzie rodziców za pomoc finansową. Dziękujemy!

Zamieszczamy też link do informacji o turnieju na TVP3 Lublin.

Post Author: Admin Kasia