WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ W SP 40

W naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas starszych z WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI, sponsorowane przez rodzica z klasy 8b.

Dzięki kreatywnemu wykorzystaniu możliwości XXI wieku i  rozwijającej się technologii cyfrowej mogliśmy obejrzeć film edukacyjny VR, który przeniósł  uczniów w świat Wirtualnej Rzeczywistości.

Oglądany film – Kosmos (Space Quest) – lewitując w Kosmosie między planetami oglądamy je z bliska i dzięki temu mamy wrażenie, że wszystkie planety Układu Słonecznego mamy w zasięgu ręki. Bliskość planet i komentarz lektora, pozwalają młodzieży w przystępny sposób przyswoić informacje na temat obiektów znajdujących się w kosmosie.

Warsztaty miały na celu :

– zapoznać uczniów z nowym trendem nauki zwanym „ Edutainment ” – czyli metodą nauki polegająca na łączeniu rozrywki z edukacją;

– pokazać  jak poprzez emisję  filmu edukacyjnego dla młodzieży przy użyciu technologii wirtualnej rzeczywistości – VR  można przenieść widza w niedostępne miejsca na ziemi;

– szybkie i kreatywne przekazywanie  informacji, które są łatwo zapamiętywane;

–  innowacyjna technologia sprzyja rozwijaniu komunikacji między młodzieżą;

– taki seans pobudza zainteresowanie danym tematem i kreatywne przystąpienie do lekcji.