Zdrowa Szkołaa

ZAJĘCIA W KLASIE 1A

Realizacja standardu II, III

22 listopada 2018r., w ramach “Tygodnia dla Zdrowia”, klasa Ia zrealizowała dzienny ośrodek “Jedzmy zdrowo i higienicznie”. Pierwszoklasiści poznali 10 zasad zdrowego żywienia i wartości odżywcze warzyw i owoców. Przestrzegając zasad higieny uczniowie własnoręcznie wykonali owocowe szaszłyki. Trud włożony w przygotowanie zdrowego i smacznego dania na podwieczorek oraz jego degustacja sprawiły wiele radości.


WIEM, CO JEM – BIEGAM, SKACZĘ, ĆWICZĘ…

Realizacja standardu II, III, IV

Uczniowie klasy II c nie tylko zdrowo się odżywiają, ale także dbają o kondycję fizyczną, bo w zdrowym ciele zdrowy duch!


ZAJĘCIA W 7B

Realizacja standardu II, III

Klasa 7b podczas godziny wychowawczej realizowała hasło: “Jemy to, co zdrowe”. Uczniowie wraz z wychowawczynią przygotowali pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki oraz sałatki.


“TYDZIEŃ DLA ZDROWIA” PRZEBIEGA BEZ ZAKŁÓCEŃ

Realizacja standardu III, IV

Uczniowie klas IV-VIII na lekcjach wychowania fizycznego realizują hasło: ” Biegam, skaczę, ćwiczę- będę sprawny całe życie”.
Nauczyciele wdrażają wychowanków do sportowego współzawodnictwa, kulturalnego kibicowania i przestrzegania zasad fair play.

 

 


“TYDZIEŃ DLA ZDROWIA” 🙂

Realizacja standardu III, IV

Lekcje wychowania fizycznego przebiegają pod hasłem: “Biegam, skaczę, ćwiczę- będę sprawny całe życie”.


ZAJĘCIA W 4F

Realizacja standardu III, IV

Godzina wychowawcza pod hasłem biegam, skaczę, ćwiczę…. w klasie 4f. Najpierw praca w grupach, prezentacje, a potem rozgrzewka i akcja sportowa. Oj było wesoło i sportowo :).


ZAJĘCIA W 2D

Realizacja standardu II, III

W dniu 20 listopada klasa II d wraz z wychowawcą przygotowała pyszne, zdrowe, kolorowe sałatki owocowe. Realizując hasło dnia: “Jemy to, co zdrowe”. Wśród owoców królowały: jabłka, gruszki, banany, borówki, kiwi, mandarynki i wiele innych. Uczniowie wykazali się wiedzą poprzez udział w quizie tematycznym: witaminowe abecadło. Wszystkie sałatki wyglądały i smakowały wspaniale.


DZIEŃ ŚNIADANIA

Realizacja standardu I, III

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego uczniowie klasy II c przyłączyli się do Klubu Śniadanie Daje Moc, w których poznali 12 zasad zdrowego odżywiania oraz 8 listopada obchodzili Dzień Śniadania. Podczas świętowania odwiedziła uczniów dziennikarka Radia Lublin, która przeprowadzała wywiady, a dzieci udowadniały, że mają wiedzę i MOC!


ZABAWY NA ŚNIEGU

Realizacja standardu II, III, IV

Za oknem zimowa aura i śnieg, który dzieci uwielbiają. Dlatego  podczas pobytu w świetlicy szkolnej dzieci miały okazję, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc.


BIEGAM, SKACZĘ, ĆWICZĘ… nie tylko na terenie sali gimnastycznej!

Realizacja standardu III, IV

Pierwszy śnieg to dla dzieci wielka radość i inspiracja do zabawy. Nie sposób było usiedzieć w ławce, gdy za oknem zrobiło się tak bajecznie.
A oto zdjęcia prezentujące zachwyt uczniów klasy 3c dzisiejszą pogodą i ich pierwsze dzieła z białego puchu:))


LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Realizacja standardu III, IV

W ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie od dnia 19 listopada rozpoczęły się zajęcia “Tygodnia dla zdrowia”😊
Na lekcjach wychowania fizycznego nauczyciele i uczniowie realizowali temat: “Biegam, skaczę, ćwiczę- będę sprawny całe życie”.


PREZENTACJE MULTIMEDIALNE

Realizacja standardu III

Na początku listopada uczniowie klas IV-VIII wykonali prezentacje multimedialne w programie Power Point. Przedstawione  prezentacje nawiązują do haseł związanych ze zdrowym odżywianiem, wpływem hałasu na nasze zdrowie, informacjami  związanymi z działaniami Szkoły Promującej Zdrowie. Uczniowie wykonywali prezentacje na podstawie materiałów  zamieszczonych  na naszej stronie oraz wyszukiwali ciekawe wiadomości w Internecie.

Zasady zdrowego odżywiania

Hałas zły dla nas

Zdrowe odżywianie

Zdrowa Szkoła

Zdrowe odżywianie

Zdrowa Szkoła


ZAJĘCIA W 6E

Realizacja standardu III

Gazetka ścienna, która jest efektem przeprowadzonej lekcji godziny wychowawczej w klasie 6e – “Wpływ hałasu na organizmy żywe”.


 STREFA CISZY

Realizacja standardu II, III, IV

Strefy Ciszy cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczniów. Dlatego zastała wyznaczona kolejna Strefa Ciszy w naszej szkole sala 205 godzina 12.55-13.20. Łącznie mamy już 4  Strefy Ciszy, dokładną mapę możecie znaleźć na korytarzu pierwszego piętra.


ŚNIADANIE DAJE MOC

Realizacja standardu III 

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do zajęć i zabawy. Dlatego ważne jest, aby każde dziecko wiedziało, jak powinno wyglądać pełnowartościowe śniadanie.