Laurka dla Strażników Lasów

Kochani Uczniowie,

Czy wiecie, że w 2021 roku w naszym kraju było prawie 3500 pożarów lasów, z czego aż 2400 została wywołana z winy człowieka!  Dlaczego o większości z nich nie słyszeliście? Ponieważ nasi Strażnicy Lasów, czyli STRAŻACY i LEŚNICY czuwają, by się one nie rozprzestrzeniały.

W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Podziękujmy za ich pracę włożoną w ochronę lasów przed pożarami – tworząc najpiękniejszą GIGA LAURKĘ, składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych /klas I-III/ z całej Polski, która zostanie wręczona  Strażakom i Leśnikom w dniu ich święta.

Uczniowie naszej szkoły również włączą się w tworzenie tej gigantyczne i wyjątkowej laurki dla Strażaka i Leśnika z okazji ich święta.

Wystarczy namalować laurkę na kartce w formacie A4 dowolną techniką plastyczną. Następnie zrobić zdjęcie i przesłać je  do 29.03. 23r. na adres szkolnego g-maila p. Małgorzaty Kalisz: malgorzata.kalisz@sp40.lublin.eu lub bezpośrednio na adres organizatora: konkurs@straznicylasow.pl

Z tysięcy nadesłanych laurek zostanie stworzona  najpiękniejsza, największa  GIGA LAURKA na świecie i wręczona Strażakom i Leśnikom w dniu ich święta. Wspólnie podziękujmy naszym Strażnikom za to, że chronią nasze lasy przed pożarami.

Nadesłanie zdjęć do akcji jest jednoznaczne z akceptacją zgody rodziców na publikację prac plastycznych dziecka.

Zapraszam serdecznie do włączenia się w akcję ☺

Małgorzata Kalisz – nauczyciel biologii, koordynator akcji

las rysunek | Art drawings for kids, Drawing tutorial, Mario characters

Post Author: Ewelina Gajko