Wcześniejsze działania

Kolorowy tydzień

W ramach Programu Zdrowej Szkoły w naszej szkole organizowany jest KOLOROWY TYDZIEŃ:
Poniedziałek- Pomarańczowy Poniedziałek
Wtorek – Zielony Wtorek
Środa- Czerwona Środa
Czwartek – Fioletowy Czwartek
Piątek -Żółty Piątek
W danym dniu tygodnia dzieci przychodzą ubrane w wymienionych powyżej kolorach ( bez mundurków). Oprócz kolorowego ubioru dzieci są zachęcane do spożywania owoców i warzyw w podanej gamie kolorów, np. dzień żółty – banany. W związku z kolorowym tygodniem uczniowie mają okazję poznać wartości odżywcze warzyw i owoców oraz ich wpływ na nasze zdrowie.


Smacznie zdrowo kolorowo

Dzieci z grupy 0-„B” Biedronki przygotowywały szaszłyki owocowe. Tego dnia Biedronki miały okazję samodzielnie pokroić owoce, a następnie zrobić szaszłyki owocowe. Samodzielne przygotowanie drugiego śniadania sprawiło dzieciom dużo radości, czego dowodem są uśmiechnięte buzie dzieci na zdjęciach.


W warzywnym świecie statystki

Zajęcia edukacyjne na podstawie wiersza pt . „Na straganie”.
Temat zajęć „W warzywnym świecie statystki”. Promowanie zdrowego odżywiania w śród najmłodszych uczniów SP 40 . Grupa 0 ”B” Biedronki.


Na straganie…

Dzieci z oddziału przedszkolnego grupa „0”-B Biedronki uczestniczyły w spacerze. Podczas spaceru na pobliski targ dzieci rozpoznawały i nazywały owoce i warzywa znajdujące się na straganie.


Spotkanie

Grupę 0 – B „Biedronki” odwiedziła Pani Elżbieta pielęgniarka – babcia jednej z uczennic. Podczas zajęć Pani Elżbieta opowiedziała dzieciom o pracy pielęgniarki oraz uświadomiła o konieczność dbania o zdrowie. Dziękujemy Pani za bardzo miłe, a zarazem profesjonalne zajęcia.


DZIEŃ SPORTU

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas starszych brali udział w rozgrywkach sportowych, mieli również okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Wzięli też udział w konkursie wiedzy o oszczędzaniu zorganizowanym przez Bank PKO BP.


RAJD ROWEROWY

Dzień Dziecka obchodziliśmy bardzo aktywnie, co więcej był to czas spędzony w bardzo przyjaznej atmosferze. Uczniowie wraz z  rodzicami pod czujnym okiem policji przejechali  rowerami w stronę ośrodka “Słoneczny Wrotków”, gdzie odbyły się różnorodne występy artystyczne naszych uczniów oraz atrakcje sportowe.


Pierwsza pomoc przedmedyczna oraz działanie w sytuacji zagrożenia

Udzielanie pierwszej pomocy to umiejętność niezwykle potrzebna każdemu z nas. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia, nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Należy więc z tą tematyką oswajać dzieci od najmłodszych lat. W piątek 18 października w naszej szkole odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je wykwalifikowany ratownik medyczny. Na warsztatach uczestnicy ćwiczyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacji stresu i zagrożenia oraz działania zespołowego przy prowadzeniu i organizowaniu akcji ratunkowej. Zajęcia prowadzone były metodami aktywnymi z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu ratunkowego.
Podczas warsztatów uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Uczniowie pod czujnym okiem pana ratownika mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostali zapoznani ze sprzętem ratującym życie i utrwalili znajomość numerów alarmowych. Była to doskonała lekcja, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.
Organizator warsztatów- Małgorzata Kalisz


Tydzień zdrowego żywienia

W ramach Tygodnia zdrowego jedzenia uczniowie klasy I c przy pomocy rodziców poznawali nowe zdrowe smaki. Dzieci przy pomocy rodziców wykonały soki owocowo – warzywne oraz zdrowe batoniki. Dzieci popróbowały nowych smaków jogurtów oraz suszonych owoców.
Było kolorowo, pysznie i zdrowo!


Warsztaty kulinarno-żywieniowe “Zielona Kraina”

W dniu 22 listopada 2017 r. klasy 4b i 4c wzięły udział w warsztatach kulinarno- żywieniowych “Zielona Kraina”. „Zielona Kraina” to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja młodego pokolenia w zakresie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Podczas warsztatów dzieci uczyły się prawidłowych nawyków żywieniowych, co w przyszłości zaowocuje dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Wszyscy uczestnicy warsztatów doskonale wiedzą, że spożywanie nieprzetworzonej żywności roślinnej (warzywa, owoce, orzechy, pestki) korzystnie wpływa na zdrowie, a odpowiednia dieta pomaga zapobiegać chorobom cywilizacyjnym. Dzieci z pomocą trenerów przygotowały pyszny zielony koktajl “Mam tę moc!”, słodkie i zdrowe czekoladki orzechowo-daktylowe oraz sałatkę “Zielona Kraina”. Uśmiechy na buziach towarzyszące degustacji są najlepszym potwierdzeniem tego, że można odżywiać się smacznie i zdrowo.


Konkurs plastyczny “Razem tworzymy bezpieczny Internet”

W styczniu odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas młodszych „Razem tworzymy bezpieczny Internet” w ramach Projektu „Zdrowa Szkoła”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie podeszli do tego tematu bardzo poważnie, wykonując indywidualnie lub grupowo piękne, oryginalne i estetyczne plakaty na ten temat. Wszystkie najciekawsze prace zostały wyeksponowane na korytarzu I piętra szkoły, a z przedstawionych na nich rad mogli skorzystać inni uczniowie.


SP 40 MISTRZEM LUBLINA W PIŁCE NOŻNEJ

W dniu 17.04.2018 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Igrzyskach dziewcząt w piłce nożnej. Po ciężkim ćwierćfinale, w którym zawodniczki naszej szkoły przegrały tylko jeden mecz ze Szkołą Podstawową nr 27, udało się zakwalifikować do półfinału. Skuteczna gra w półfinale przyczyniła się do wygrania pierwszego z meczów i tym samym walki o pierwsze miejsce. W finale spotkaliśmy się ponownie z naszymi pogromcami-Szkołą Podstawową nr 27. Zmiany w ustawieniu, przyniosły oczekiwany efekt. Nasze dziewczęta bez wahania przystąpiły do walki o złoto i po dramatycznej końcówce pokonały Szkołę Podstawową nr 27 wynikiem 2:1. Tym samym obroniły tytuł Mistrza Lublina z poprzedniego roku, złote medale zawisły na szyjach naszych zawodniczek. Nasza szkoła drugi rok z rzędu będzie reprezentować nasze miasto na zawodach wojewódzkich.
Serdecznie gratulujemy zawodniczkom oraz nauczycielom wychowania fizycznego, którzy niewątpliwie przyczynili się do tego sukcesu.


Spotkanie z OLIMPIJCZYKAMI

W dniu 5 kwietnia w naszej szkole gościli olimpijczycy z Pjongczang – Mateusz Luty i Grzegorz Kossakowski. Bobsleiści klubu AZS UMCS Lublin jako pierwsi w historii województwa lubelskiego uczestniczyli w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Pan Jakub Kosowski wręczył sportowcom list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Lublin Pana Krzysztofa Żuka.
Po części oficjalnej uczniowie mieli okazję zadać pytania dotyczące tej dyscypliny sportowej, treningów, odżywiania oraz związanych z pobytem na olimpiadzie. Spotkanie zakończył konkurs, w którym najlepsi otrzymali upominki ufundowane przez Miasto Lublin.
Link do relacji w Panoramie Lubelskiej TUTAJ -18 minuta
Link do relacji w Magazynie Sportowym TUTAJ


ZIMA W MIEŚCIE

Zima w mieście trwa – zajęcia sportowe dla klas I-VII przez całe ferie.
Zapraszamy codziennie od 9 do 12 wszystkich chętnych, którzy chcą ten czas spędzić aktywnie. Pierwszy tydzień świetnej zabawy już za nami, ale jeśli jeszcze się o tym nie przekonaliście, dołączcie do nas w poniedziałek. Nie masz pomysłu na ferie zimowe? To idealne rozwiązanie właśnie dla Ciebie!


Dzień na sportowo


Spotkanie z ratownikiem medycznym


Ruch to zdrowie każdy z naszej szkoły Ci o tym powie !


Zdrowo jem, więcej wiem


Śniadanie daje moc

  

Zdrowy tydzień

W dniach 21-25 maja w naszej szkole odbył się „Zdrowy tydzień”. W przedsięwzięciu tym wzięły również udział dzieci uczęszczające do świetlicy (górnej i dolnej). Naszym celem było zwiększenie świadomości dzieci dotyczącej dbania o zdrowie oraz wyrobienie w dzieciach prawidłowych postaw i nawyków żywieniowych. Każdego dnia w naszych świetlicach organizowaliśmy spotkania tematyczne, w ramach których podjęliśmy wiele ciekawych inicjatyw.


Zdrowy Tydzień

Uczniowie klas I-III wykonali plakaty zawierające informację jak prawidłowo i aktywnie spędzać czas wolny oraz jak zdrowo się odżywiać. Prace można podziwiać na korytarzach naszej szkoły.


Klasowy kącik śniadaniowy


Śniegowe szaleństwo