2019/2020 – Aktualne działania

Jak radzić sobie z mrozem?

Klasa 2d pracowała w grupach, tworząc kolaże dotyczące zasad funkcjonowania zimą oraz jak należy się prawidłowo odżywiać i spędzać czas wolny. Uczniowie sugerowali się wcześniej poznanymi zasadami.

Dobre rady:

-Podczas niskich temperatur pamiętaj o czapce, szaliku, rękawiczkach i nieprzemakalnym obuwiu.

-Zacznij dzień od energetycznego, ciepłego śniadania.

-Zadbaj o odporność dzięki dostraczaniu organizmowi witamin.

-Ubieraj się ciepło.

-Posmaruj tłustym kremem twarz, uszy i dłonie.


LOGOPEDYCZNA ZDROWA SZKOŁA

W ramach programu ZDROWA SZKOŁA pod hasłem:-Jak chronimy nasze zdrowie-podczas listopadowych zajęć logopedycznych uczniowie klas młodszych utrwalali nazwy owoców i warzyw, rozmawiając o ich wartościach odżywczych mających znaczący wpływ na zdrowie człowieka. Korzystając z kolorowych ilustracji, szablonów wyrazów i zdań, rozsypanki wyrazowej, ćwiczyli poprawną artykulację głosek języka polskiego, płynną i wyraźną mowę oraz doskonalili technikę głośnego czytania.
Efekty pracy podczas zajęć zostały umieszczone w formie gazetek na korytarzu drugiego piętra szkoły.


Krajowy Certyfikat Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie
27 listopada w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się uroczysta gala, na której 64 placówki z całej Polski otrzymały Krajowy Certyfikat Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie. Województwo lubelskie reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 40 w Lublinie. Brawo MY!!! 🙂Grupa uczniów ze świetlicy szkolnej wzięła udział w warsztatach pierwszej pomocy zorganizowanych i prowadzonych przez uczniów klasy 8c.
Dzięki warsztatom dowiedzieli się dlaczego tak istotna jest wiedza na temat pierwszej pomocy, nauczyli się układać osobę ranną w bezpiecznej pozycji i poznali zasady resuscytacji.

22 października Pani Dyrektor Ewa Sadowska odebrała z rąk Pana wiceprezydenta Mariusza Banacha gratulacje z okazji nadania przez Ministra Edukacji Narodowej Krajowego Certyfikatu „Szkoła Promująca Zdrowie”.

17 października w naszej szkole  odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego  w ramach realizacji  innowacji pedagogicznej Bądź bezpieczny. W spotkaniu uczestniczyli zerówkowicze, uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie klas czwartych. Dla naszych uczniów była to okazja do lepszego poznania bezpiecznego zachowania na drodze i poza jej obrębem. Dowiedzieli się jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku i jak je nosić, żeby poprawić widoczność pieszego.
Na zakończenie od naszych gości otrzymali  breloczki odblaskowe.
Całość spotkania z klasami pierwszymi uświetnił występ uczniów klasy II b, którzy zaprezentowali program artystyczny:
Jestem uważny, jestem ostrożny, jestem bezpieczny nagrodzony hucznymi brawami.
Pamiętajmy: Jestem widoczny- jestem bezpieczny!

II MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE „PRZYJAZNA ZEBRA – BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W RUCHU DROGOWYM

Sukces naszej szkoły
W dniu 23.11.2019 Szkole Podstawowej Nr2 w Lublinie odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA KLAS IV-VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORGANIZOWANY W RAMACH PROJEKTU „PRZYJAZNA ZEBRA – BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W RUCHU DROGOWYM”

 Honorowy patronat konkursu: 

– Pan Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin,

– Pan nadkom. Sławomir Włada – Komendant             Miejski  Policji w Lublinie,

– Pan Marcin Nowak – Wiceprzewodniczący Rady    Miasta Lublin.

Zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie: 
Szymon Lipka kl. 4a 
Natalia Matysek kl.5g
Dominika Batycka kl.6b
Natalia Wegner kl.7d
Martyna Mazurek kl.8c
dzielnie walczył z innymi drużynami ze wszystkich szkół  Lublina i zajął 2 miejsce. Serdeczne gratulacje. Opiekun: Tadeusz Chajewski.