Wyjazd na spektakl muzyczny „Akademia Pana Kleksa”

W dniu 18 października klasa Va oraz Vd oglądała spektakl teatralny : „Akademia Pana Kleksa”.   Była to opowieść o niezwykłych przygodach Adasia Niezgódki, który wspólnie z innymi chłopcami odbiera nauki w szkole Ambrożego Kleksa. Szkoła ta w niczym nie przypomina szkół, które wszyscy znamy. Nie tylko nie ma w niej dzwonków ani sprawdzianów czy ocen, nie ma też w niej tradycyjnych przedmiotów, a uczniowie zamiast gramatyki uczą się np. kleksografii. Sam Ambroży Kleks jest bardziej czarodziejem niż nauczycielem, a za swój cel stawia sobie przede wszystkim rozbudzenie w swoich uczniach fantazji i wyobraźni.  Na przedstawieniu tym,  pełnym muzyki i tańca, wszyscy się świetnie bawili, co widać na poniższych zdjęciach.