Wizyta u Strażaków

Uczniowie klas drugich podczas  zajęć świetlicowych byli w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej przy ulicy Zemborzyckiej. Celem spotkania  było  poznanie pracy strażaków i sprzętu wykorzystywanego podczas akcji ratowniczych,obejrzeli wóz bojowy wraz z wyposażeniem i sygnalizator bezruchu. Dzieci dowiedziały się jak trudna i odpowiedzialna jest praca -służba strażaka, utrwaliły numery alarmowe oraz sposoby informowania straży pożarnej o zaistniałym pożarze.  Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość lania wody z węża strażackiego.Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały za miłe i interesujące spotkanie wręczając  rysunek wozu strażackiego. Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej “Bądź bezpieczny”.