Spotkanie z Policjantami

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w dniu 30.01.2019r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z przedstawicielami Komisariatu Policji w Lublinie nt. „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”.

Policjanci przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, powiedzieli też jak ich unikać. Omówili zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem stawach, jeziorach i rzekach, przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych dróg. Funkcjonariusze udzielili wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poinformowali dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi, zakazie wpuszczania nieznajomych osób i racjonalnym korzystaniu z Internetu.