Zajęcia rozwijające z przyrody

Zajęcia rozwijające z przyrody  to czas nauki przez  zabawę.

W czasie zajęć uczniowie samodzielnie przeprowadzili szereg eksperymentów.   Dowiedzieli się między innymi:

–  co to jest prąd elektryczny i co to znaczy że prąd płynie. Uczniowie samodzielnie budowali  obwody elektryczne i  zaprojektowali grę opartą na prostym obwodzie elektrycznym.

– dlaczego widzimy kolory i jak możemy je tworzyć.

– co to są cukry. Doświadczalnie wykryli obecność cukrów w produktach spożywczych, poznali właściwości cieczy nieniutonowskiej. Wykorzystują c skrobię przygotowali deser w postaci kisielu.

– z czego składa się powietrze. Przeprowadzili doświadczenia w których otrzymali i zidentyfikowali tlen i tlenek węgla (IV). Sposób otrzymywania tlenku węgla (IV) z octu i sody oczyszczonej wykorzystali do zaprojektowania aktywnej makiety wulkanu.

– jak działa elektromagnes

– jak zrobić slima.