2019/2020

Uczniowie z klasy 1 c po rozkodowaniu ukrytych obrazków oraz intensywnej dyskusji na temat zdrowej i niezdrowej żywności przygotowali wspólnie książeczkę o tej tematyce.


Owocowe sałatki

W ramach realizacji programu Zdrowej Szkoły, uczniowie klasy 5 a, przygotowali pełne witamin sałatki owocowe. Każdy uczeń przyniósł swoje ulubione owoce i z zachowaniem zasad higieny, przystąpił do obierania i krojenia swoich produktów. A oto zdjęcia z powstawania tych przepysznych sałatek.   Smacznego!


W ramach Tygodnia zdrowego odżywiania – 13 grudnia- klasa II a wykonała kukiełki, zwierzątka i stworki z warzyw i owoców. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością. Swoje pomysły realizowały z ogromnym zaangażowaniem. Prezentując swoje prace opowiadały o wartościach odżywczych użytych warzyw i owoców.
W pracy wspierali ich rodzice. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, dzieci wzięły do domu swoje prace, by wspólnie z rodzicami zrobić z nich surówkę lub sałatkę do sobotniego obiadu.

Klasa 2 c w ramach realizacji programu Zdrowa szkoła tworzyła plakaty zachęcające dorosłych i dzieci do dbania o zdrowie i zbilansowana dietę. Uczniowie zapoznali się z piramida aktywności fizycznej i zdrowego żywienia, wymieniali wady i zalety prowadzenia zdrowego trybu życia oraz w grupach przygotowywali plakaty z hasłami promującymi zdrowie.

Odżywiamy się zdrowo

W  ramach projektu „Odżywiamy się zdrowo” klasa II b postawiła na sałatki owocowe. Dzieci  wykonały ilustrowany elementarz , którego hasło przewodnie brzmi: „O wartościach odżywczych owoców wszystko wiemy, więc sałatki owocowe chętnie jemy”. Przyrządziły też wyśmienite sałatki owocowe podczas zajęć w klasie.

Odżywiamy się zdrowo

W ramach realizacji programu ,,Zdrowej szkoły” 13 grudnia w klasie 6a odbyła się lekcja na temat Odżywiamy się zdrowo.
Przypomnieliśmy zasady prawidłowego, zdrowego odżywiania się, zasady przygotowywania i spożywania posiłków. Przeanalizowaliśmy piramidę żywieniową. Uczniowie własnoręcznie wykonali zdrowe kanapki i sałatki według własnych przepisów.

Jak radzić sobie z mrozem?

Klasa 2d pracowała w grupach, tworząc kolaże dotyczące zasad funkcjonowania zimą oraz jak należy się prawidłowo odżywiać i spędzać czas wolny. Uczniowie sugerowali się wcześniej poznanymi zasadami.

Dobre rady:

-Podczas niskich temperatur pamiętaj o czapce, szaliku, rękawiczkach i nieprzemakalnym obuwiu.

-Zacznij dzień od energetycznego, ciepłego śniadania.

-Zadbaj o odporność dzięki dostraczaniu organizmowi witamin.

-Ubieraj się ciepło.

-Posmaruj tłustym kremem twarz, uszy i dłonie.


LOGOPEDYCZNA ZDROWA SZKOŁA

W ramach programu ZDROWA SZKOŁA pod hasłem:-Jak chronimy nasze zdrowie-podczas listopadowych zajęć logopedycznych uczniowie klas młodszych utrwalali nazwy owoców i warzyw, rozmawiając o ich wartościach odżywczych mających znaczący wpływ na zdrowie człowieka. Korzystając z kolorowych ilustracji, szablonów wyrazów i zdań, rozsypanki wyrazowej, ćwiczyli poprawną artykulację głosek języka polskiego, płynną i wyraźną mowę oraz doskonalili technikę głośnego czytania.
Efekty pracy podczas zajęć zostały umieszczone w formie gazetek na korytarzu drugiego piętra szkoły.


Krajowy Certyfikat Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie
27 listopada w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się uroczysta gala, na której 64 placówki z całej Polski otrzymały Krajowy Certyfikat Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie. Województwo lubelskie reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 40 w Lublinie. Brawo MY!!! 🙂Grupa uczniów ze świetlicy szkolnej wzięła udział w warsztatach pierwszej pomocy zorganizowanych i prowadzonych przez uczniów klasy 8c.
Dzięki warsztatom dowiedzieli się dlaczego tak istotna jest wiedza na temat pierwszej pomocy, nauczyli się układać osobę ranną w bezpiecznej pozycji i poznali zasady resuscytacji.

22 października Pani Dyrektor Ewa Sadowska odebrała z rąk Pana wiceprezydenta Mariusza Banacha gratulacje z okazji nadania przez Ministra Edukacji Narodowej Krajowego Certyfikatu „Szkoła Promująca Zdrowie”.

17 października w naszej szkole  odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego  w ramach realizacji  innowacji pedagogicznej Bądź bezpieczny. W spotkaniu uczestniczyli zerówkowicze, uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie klas czwartych. Dla naszych uczniów była to okazja do lepszego poznania bezpiecznego zachowania na drodze i poza jej obrębem. Dowiedzieli się jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku i jak je nosić, żeby poprawić widoczność pieszego.
Na zakończenie od naszych gości otrzymali  breloczki odblaskowe.
Całość spotkania z klasami pierwszymi uświetnił występ uczniów klasy II b, którzy zaprezentowali program artystyczny:
Jestem uważny, jestem ostrożny, jestem bezpieczny nagrodzony hucznymi brawami.
Pamiętajmy: Jestem widoczny- jestem bezpieczny!

II MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE „PRZYJAZNA ZEBRA – BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W RUCHU DROGOWYM

Sukces naszej szkoły
W dniu 23.11.2019 Szkole Podstawowej Nr2 w Lublinie odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA KLAS IV-VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORGANIZOWANY W RAMACH PROJEKTU „PRZYJAZNA ZEBRA – BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W RUCHU DROGOWYM”

 Honorowy patronat konkursu: 

– Pan Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin,

– Pan nadkom. Sławomir Włada – Komendant             Miejski  Policji w Lublinie,

– Pan Marcin Nowak – Wiceprzewodniczący Rady    Miasta Lublin.

Zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie: 
Szymon Lipka kl. 4a 
Natalia Matysek kl.5g
Dominika Batycka kl.6b
Natalia Wegner kl.7d
Martyna Mazurek kl.8c
dzielnie walczył z innymi drużynami ze wszystkich szkół  Lublina i zajął 2 miejsce. Serdeczne gratulacje. Opiekun: Tadeusz Chajewski.